2018.11.21

Dzień Życzliwości

Uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Leśnej przyłączyli się do świętowania. Chcąc uczcić ten dzień pisali miłe słowa na kartkach, które później wrzucali do bardzo pozytywnego pudełka :D Kurierzy, w których zamieniło się troje uczniów z naszej szkoły przekazywali zebrane liściki właściwym osobom. Na twarzach dzieci odbierających karteczki pojawiał się uśmiech i to właśnie dla niego warto świętować takie dni.

"21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych
z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.
Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!"

Dzień Życzliwości