2017.01.20

Warsztaty kulinarne

Od września 2016r klasa druga wraz z wychowawczynią Aleksandrą Mendak ,oraz klasa trzecia z wychowawczynią Anną Telka - Maciejską zakwalifikowały się do projektu edukacyjnego "Zdrowie - nietrudne". Celem programu jest ukształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia dzieci i dorosłych. Dzięki nadesłanym od firmy Kupiec niektórym produktom, a także scenariuszy zajęć i warsztatów kulinarnych, wspólnie obie klasy mogły wykazać się swoimi zdolnościami kulinarnymi. Każde dziecko przyniosło przydzielony mu składnik i w ten sposób  13 stycznia 2017 roku odbyły się pierwsze szkolne warsztaty kulinarne. Podczas zajęć przygotowaliśmy " Zdrowy obiad - czyli kuskus z warzywnym makaronem " - jedna grupa uczniów, i " Zdrowe śniadanie - kasza jaglana z jogurtem i owocami " - druga grupa uczniów. Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem przygotowywali posiłki, a na koniec z ogromną ciekawością próbowali nowych potraw.