2016.10.08

Cała szkoła głośno czyta- książki naszego dzieciństwa.

29 września 2016 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Leśnej uczniowie mieli okazję w nietypowy sposób spędzić przerwy międzylekcyjne. Wszystkie dzieci słuchały bajek. Celem akcji było promowanie głośnego czytania, dzięki któremu dziecko uczy się słuchać, ćwiczy koncentrację, rozwija wyobraźnię i wyrabianie nawyku czytania. Dobra literatura ukazuje wartości moralne i dobre wzorce zachowania. Wspólne czytanie może bardzo istotne w wychowaniu dziecka. W krainę baśni pomogły dzieciom przenieść się nauczycielki: Aleksandra Mendak, Elżbieta Stefańczyk, Anna Maciejska, oraz Barbara Czernikiewicz.

Cała szkoła głośno czyta- książki naszego dzieciństwa.