2015.10.21

VII RAJD EDUKACYJNY ,,PUSZCZA JODŁOWA” 20.10.2015 r.

20 października reprezentacja uczniów z klasy V i VI wzięła udział w VII edycji Rajdu Edukacyjnego, zorganizowanego przez Świętokrzyski Park Narodowy. Klaudia Bzymek, Karolina Babiarz, Kornel Bracha oraz Bartosz Sikora pod opieką nauczycieli pokonali szlak niebieski, biegnący ze Świętej Katarzyny do Bodzentyna. W trakcie wędrówki drużyna odpowiadała na pytania testowe oraz rozwiązywała zagadki przyrodnicze w pięciu punktach kontrolnych zajmowanych przez pracowników Parku, stażystów oraz drużyn harcerskich.

Za udział w rajdzie uczniowie zostali obdarowani kompletem wydawnictw edukacyjnych Parku oraz pamiątkowymi dyplomami. Wręczył je Dyrektor ŚPN – mgr inż. Piotr Szafraniec podczas ogniska, na placu obok siedziby Dyrekcji Parku w Bodzentynie. Po przebytej wyprawie uczniowie mieli okazję pożywić się oraz podzielić wrażeniami.

Mamy nadzieję, że jesienna wędrówka po Puszczy Jodłowej na długo pozostanie w pamięci uczniów oraz liczymy na to, że będziemy mogli wziąć udział w przyszłorocznej edycji rajdu.

Rajd Edukacyjny 2015r.