2015.10.07

Z wizytą w bibliotece

Dnia 6 października, na zaproszenie p. Marty Janickiej – Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzentynie, przedszkolaki oraz dzieci z klas 0-III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Bodzentyna. Po dotarciu na miejsce p. Marta zaproponowała spacer do ruin zamku, gdzie opowiedziała dzieciom jedną z legend świętokrzyskich. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści, po czym wszyscy razem udaliśmy się do biblioteki. P. Dyrektor oprowadziła nas po placówce, opowiedziała o jej funkcjonowaniu oraz zaprezentowała kącik dziecięcy wraz z książeczkami, który zafascynował najmłodszych czytelników.

Kolejnym punktem wycieczki był udział w teatrzyku pt. „Niezwykłe przypadki Foczki Akrobatki”. Dzieci wraz z przedszkolakami z Bodzentyna bardzo żywiołowo reagowały śmiechem podczas występu. Wszyscy w wyśmienitych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

Składamy serdeczne podziękowania p. Marcie Janickiej oraz pracownikom biblioteki za zaproszenie oraz bardzo miłą i życzliwą atmosferę podczas naszego pobytu.

Justyna Latała

Z wizytą w bibliotece