2015.09.16

Spotkanie z książką

Józef Czechowicz napisał: Kto czyta, żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany. O wartościach, jakie niesie obcowanie z lekturą przekonali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły podczas interesującej prelekcji, która odbyła się 16 września. Dyrektor Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzentynie- Pani Marta Janicka przeprowadziła pogadankę na temat korzystania ze zbiorów bibliotecznych, opowiedziała dzieciom, jakie korzyści daje im czytanie książek. Czytana przez nią Historia Jeża spod miasta Zgierza zaciekawiła wszystkich niesamowicie. Na pamiątkę dzieci dostały piękne kolorowanki, oraz zaproszenie na teatrzyk. Szkoła zaś, otrzymała wartościowe książki, które wzbogacą zasoby naszej szkolnej biblioteki.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Marcie Janickiej oraz wszystkim pracownikom Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzentynie za życzliwość, zaangażowanie oraz okazaną pomoc.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne