2021.03.22

Powitanie wiosny

,,Marzanno, Marzanno, ty ziomowa panno!
Zimę tu żegnamy, a wiosnę wołamy.
Wiosno, wiosno przybywaj!''

22 marca nasze Przedszkolaki postanowiły uroczyście pożegnać zimę, a przywitać wiosnę. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny.
Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny. Rozpoczęliśmy go od zagadek i rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Następnie na placu przedszkolnym przywitaliśmy wiosnę.
Tego dnia nasze dzieciaczki przygotowały także wiosenno-świąteczne zajączki z rzeżuszką.

Powitanie wiosny 2021