2019.11.22

Dzień Kredki

22 listopada dzieci z klasy 0 obchodziły ,,Dzień Kredki’’. W tym dniu w centrum dziecięcych działań znajdowała się oczywiście – kredka. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od rozmów na temat roli kredek w życiu dziecka. Wykorzystaliśmy również metodę burzy mózgów szukając odpowiedzi na pytanie: „Co by było, gdyby świat był bez koloru…”. Nie zabrakło również lubianej przez dzieci piosenki „Kolorowe kredki’’. Kredki wykorzystaliśmy nie tylko do rysowania i kolorowania, ale również do zabaw matematycznych, rytmicznych, ruchowych oraz do konkurencji sprawnościowych. Nie zabrakło także prac plastycznych. Nie wiadomo kiedy, a szary listopadowy dzień pomalowaliśmy „na pomarańczowo, fioletowo, żółto i różowo, czerwono, zielono i niebiesko."

Dzień Kredki