2019.10.16

Gala z okazji 100-lecia PCK

W dniu 16-tego października 2019r. uczniowie klasy trzeciej wraz z dyrektorem szkoły oraz panią wychowawczynią-Anną Telką-Maciejską,która jest zarazem opiekunem koła PCK w naszej szkole uczestniczyli w jubileuszowej gali z okazji 100-lecia PCK.Uroczystość odbywała się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej.Podczas gali rozdano krzyże oraz wyróżnienia honorowym krwiodawcom, a także osobom najbardziej oddanym wieloletnej działalności PCK. Wyróżnieni zostali również opiekunowie szkolni oraz dyrektorzy szkół od wielu lat współpracujący z PCK. Nasi uczniowie wynieśli z gali bardzo ważne przesłania, kórych przekaz miał na celu pokazanie,że warto nieść bezinteresowną pomoc i ratować ludzkie życie, między innymi poprzez honorowe oddawanie krwi.