2019.10.08

Bajkowa Kraina

08 października dzieci z przedszkola, ,,zerówki’’ oraz klasy I wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do bawialni ,, Bajkowa Kraina’’ w Kielcach. Dla niektórych przedszkolaków z grupy młodszej była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Po dotarciu na miejsce dzieci zostały poinformowane jak bezpiecznie korzystać z atrakcji. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych aby ją pokonać. Dzieciaki z wielka chęcią znajdowały sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów, domku zabaw, huśtawki i wielu innych zabawek. Atrakcją były również zabawy i konkursy przygotowane przez specjalnego gościa – Myszkę Miki. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały medale i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. Lekko zmęczone, pełne wrażeń, ale bardzo zadowolone dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do naszej placówki.

Bajkowa Kraina